O udruženju

Udruženje onkologa Republike Srpske čine svi medicinski onkolozi zatim specijalisti i specijalizanti interne medicine i drugih disciplina (hirurzi, patolozi, radiolozi i dr. ) kao i doktori opšte medicine koji su u svom svakodnevnom radu usmjereni prema onkološkom pacijentu. Oni su zaposleni u Klinici za onkologiju Univerzitetske bolnice Klinički centar Banja Luka, na odjeljenima onkologije i u Dnevnim onkološkim bolnicama širom RS i to u OB Prijedor, OB Doboj,OB Foča, OB Trebinje, OB Kasindo i OB Bijeljina.

Dr Saša Jungić

Predsjednik Udruženja onkologa Republike Srpske

Prim mr sc dr med Saša Jungić
Internista onkolog
Klinika za onkologiju
Univerzitetski klinički centar Republike Srpske
Telefon 051/342-502
Email : udruzenjeonkologars@gmail.com

Prim dr Gordana Malčić- Kecman.

Zamjenik predsjednika Udruženja onkologa Republike Srpske

Prim dr Gordana Malčić- Kecman
Internista onkolog
SZU "Avala", Trn
Telefon 051/342-502
Email : udruzenjeonkologars@gmail.com

Osnovni ciljevi i zadaci udruženja

• Kontinuirano i stručno usavršavanje članova, te blagovremena primjena savremenih naučnih dostignuća u svakodnevnoj praksi.
  • Organizovana aktivnost članova na poslovima od javnog interesa, zaštiti zdravlja stanovništva kroz sve vidove i nivoe zdravstvene djelatnosti sa posebnim osvrtom na oblast rane dijagnostike bolesti.
  • Podsticanje organizovanog naučno-istraživačkog rada u oblasti onkologije.
  • Neprekidna i kvalitetna saradnja sa drugim ljekarskim društvima i udruženjima uz svakodnevnu razmjenu iskustva iz oblasti onkologije.
  • Osavremenjivanje i uvođenje novih metoda dijagnostike i terapije iz oblasti onkologije.
  • Organizovanje praćenje i podsticanje primjene etičkih principa u radu stručnjaka iz oblasti onkologije.
  • Učešće u strateškom i operativnom planiranju provođenja zdravstvene zaštite stanovništva Republike Srpske i funkcionisanju zdravstvenih ustanova.
  • Izdavanje stručnih, naučnih i drugih publikacija u cilju stručnog usavršavanja svojih članova, razvoja medicine i njene praktične primjene u oblasti onkologije te graničnih medicinskih oblasti.
  • Učešće u pripremi zakonskih i drugih oblasti iz oblasti zdravstva te vezano za onkologiju.
  • Saradnja sa medicinskim i drugim odgovarajućim naučnim ustanovama te institucijama, društvima i udruženjima u inostranstvu.
  • Saradnja i razmjena iskustava sa univerzitetskim i drugim centrima unutar i izvan Republike Srpske, te drugi zadaci koji budu proizašli iz programskih ciljeva Udruženja.

Dokumentacija

Kontakt informacije